Szervezkedésbe kezdtünk.
Sok kicsi cég. (Van talán egy-kettő kicsinél azért nagyobb). Az a mániánk, hogy az emberek nálunk is megszeretik azt, amit másutt már szeretnek. Az olvasás szabadságát. Előkapják majd a táskájukból a Kindle-t, a Koobet és a többi olvasót. Vonaton, buszon, villamoson, HÉVen, repülőn, vagy csak egy széken (tévézgetés helyett) ezt olvasgatják.
Jelenleg sokkal több az e-olvasó készülék Magyarországon, mint az e-tartalom. De az e-kütyükből is kevés van. és főleg drágák, mert még nincs rájuk megfelelő hitelezési koncepció. Aztán ott vannak a lehetetlen adótörvényeink. Meg tudja magyarázni valaki azt, hogyha egy könyv nyomtatásban jelenik meg, akkor az ÁFÁ-ja 5 százalék. Ha viszont ugyanazt a könyvet e-könyv formájában jelenteti meg a kiadó, akkor 27% ÁFÁt kell kérnie? Milyen titokzatos lobby titkos összeesküvése ez? Milyen erők munkálnak a háttérben?
Kiderítjük. Most viszont összegyűlünk. Tanácskozni kezdenek az e-könyv-kiadók, az e-könyv-forgalmazók, az e-könyv-bloggerek. Hátha valami kisül a dologból.
A fejleményekről - egyebek mellett - ez a blog is tájékoztat majd.